O mnie

Nazywam się Filip Kowalski, mam 41 lat, posiadam interdyscyplinarne wykształcenie w obszarze profilaktyki, terapii i promocji zdrowia. W toku studiów na uczelniach wyższych ukończyłem kierunki i specjalizacje takie jak dietetyka, promocja zdrowia i socjoterapia oraz wychowanie fizyczne. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w swojej praktyce dietetycznej.

Mój cel 

Specjalizuję się w obniżaniu całkowitej masy ciała, redukcji tkanki tłuszczowej i osiąganiu optymalnego składu ciała przez zmianę sposobu żywienia. Szczególny nacisk kładę na uzyskanie  prawidłowych wskaźników zdrowotnych w procesie żywienia  osób zmagających się z nadwagą i otyłością;  sportowców mających trudności z utrzymaniem „wygodnej”- stałej masy ciała oraz osób chcących podjąć działania profilaktyczne w zakresie własnego zdrowia.  Zajmuję się osobami aktywnymi  fizycznie na poziomie rekreacyjnym,  klientami którzy dopiero zamierzają ową aktywność podjąć a także sportowcami. 

Moje doświadczenie

Posiadam  własną ponad  20 letnią praktykę  w jednoczesnym podejmowaniu aktywności fizycznej (trening z obciążeniem, sport walki)  i stosowaniu wybranej interwencji żywieniowej.  Od  2006 roku pracuje personalnie z klientami łącząc aktywność ruchową z dietą. Będąca następstwem tych działań  regulacja  składu ciała na potrzeby estetyki sylwetki, optymalnego stanu zdrowia oraz  sportu (kategorie wagowe)  skłoniły mnie do sformalizowania kompetencji żywieniowych.

„ Wpływ wybranej modyfikacji żywieniowej na skład ciała w treningu siłowym- case study”

był tematem mojej pracy dyplomowej. Napisałem ją pod kierunkiem dr hab. Krzysztofa Durkalec-Michalskiego w Instytucie Żywienia Człowieka i Dietetyki- Wydział Nauk o Żywieniu i Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Obrona pracy pozwoliła  mi na sformułowanie wieloletnich wniosków i przeniesienie ich w  praktykę zawodową, w której uwzględniam indywidualne możliwości danego pacjenta.

filip kowalski